Fűnyírás fűkaszálás parkfenntartás
Cégünk 2016 óta végez park és zöldterület fenntartási szolgáltatásokat. Megrendelőink között szerepelnek önkormányzatok, cégek, intézmények, magánszemélyek.
Szolgáltatásunk a zöldterület fenntartás minden részére kiterjed, a legnagyobb feladatunk a gyep gondozása, ezen belül is a fűnyírás és fűkaszálás. A minőségi és hatékony munkavégzés igénye miatt csak a legkorszerűbb professzionális fűgyűjtős és mulcsozós fűnyíró gépekkel és fűkaszákkal dolgozunk, pl. Toro és ISEKI traktorok, STIHL motoros kaszák. Így a munkavégzés után rendezett területet adunk át a megrendelőinknek.
Fő kertészeti, parkfenntartási szolgáltatásaink
-
önkormányzati ill. közterületek, parkok fűnyírása
-
ipari területek, vállalkozások telephelyeinek fűnyírása
-
magánszemélyek ingatlanainak eseti vagy rendszeres fűkaszálása, gondozása
-
a munkavégzés során keletkező nyesedéket igény esetén összegyűjtjük és elszállítjuk.
A fűnyírásról
Csodálatos látvány a kertben a gyönyörű, élénkzöld gyep, ehhez azonban rendszeresen gondoskodni kell annak karbantartásáról. Az egyik legalapvetőbb és legfontosabb ápolási munka, ám csak a megfelelően gondozott és vágott fű lesz igazán szép.
Mikor nyírjuk a füvet?
A nyírás egyik titka az időzítés és a gyakoriság. Hazánkban az időjárástól függően, általában áprilistól októberig végéig tart a szezon.
A munkát azokra a napokra kell időzíteni, amikor nem esik, ill. csak a fű megszáradása után kezdhető el. A nedves fűszálak lehajolnak a víz súlya alatt, így nem lehet megfelelően vágni őket, de a nedves fűszálak a fertőzésekkel, gombás betegségekkel szemben is védtelenebbek.
A fű magassága
A nyírott fű ideális magassága 5-6 cm. Minden alkalommal figyelni kell a levágott rész hosszára is: fontos, hogy soha ne haladja meg a fű magasságának az 1/3 részét. A túl rövidre nyírás nitrogénhiányt okoz, de a fű meg is sárgulhat. A nyírás már mindenképpen aktuális és nem szabad tovább halogatni, ha a fűszál magassága meghaladja a 15 cm-t.
Őszi munkavégzéskor érdemes kicsit hosszabbra hagyni a fű hosszát. Ha túl alacsonyak a szálak, a fű védtelenebb lesz az érkező faggyal szemben.
Fontos szempont a fűnyíró gép állapota is. Ha a pengék már nem élesek, a gép ahelyett, hogy elvágná, inkább roncsolja a szálakat. Ezért sose használjunk életlen vagy kicsorbult pengéjű fűnyírót!
Fűnyíró típusok | A tökéletes fűnyírás érdekében
Számos, különböző célokra kifejlesztett gép létezik, a választás leginkább attól függ, mire kívánja használni az eszközt.
Kisebb területre, előkertekbe, de akár 800 négyzetméterig is az elektromos fűnyíró a legjobb választás. Kedvező ára mellett a szomszédok által is értékelt a viszonylag csendesebb működés, továbbá a könnyű a karbantartása. Ugyanakkor a használathoz vezetékre van szükség. Jó alternatíva az akkumulátoros változat.
Előnyei: gondozásmentes eszköz
Hátrányok: elektromos zsinórra figyelni kell, konnektor legyen a közelben, illetve akkumulátoros gép esetén az akku legyen feltöltve
A nagyobb füves területek nyírásához ajánlott benzines fűnyírót választani, amely nagyobb teljesítményével könnyedén megbirkózik a sűrű fűvel is. A kényelmesebb munka érdekében érdemes meghajtott kerekű típust választani. E funkciónak köszönhetően a gép magától halad. Az egyenetlen, vagy lejtős területen végzett fűkaszálás így kényelmesebb.
A benzines gép nagyobb teljesítményű négyütemű motorral rendelkezik. 400 négyzetméter felett már megéri, de akár 2000 négyzetméteres terület is hatékonyan gondozható benzines géppel. A nagyobb teljesítményű modellek nem csak a pázsittal, hanem a gazos területtel is megbirkóznak.
Oldalkidobós és mulcsozós fűnyírás
A benzinmotoros gépek között az oldalkidobósak külön kategóriát képviselnek. Ezek egyszerűek és megbízhatóak, kis önsúllyal rendelkeznek. Nem gyűjtik a nyesedéket, hanem oldalt egy sávban a fűkaszálás mentén hagyják maguk mellett, így nem kell fűgyűjtőkosarat vagy zsákot üríteni.
Mulcsozós fűkaszálásról beszélünk, ha van hozzájuk mulcsozó adapter is. Ez azt jelenti, hogy a nyesedéket a pengék apróra vágják, a lenyírt fűszálak többszörös aprításon mennek keresztül, majd a finom fűapríték visszahullik a gyepre, mely nedvességgel és tápanyagokkal látja el azt. A fűapríték védelmet biztosít a fűszálak számára a kiszáradással szemben. A mulcsozás túl nagyra nőtt fű esetén nem alkalmazható, ekkor a gép már nem tudja hatékonyan aprítani a fűszálakat.